Kalisz
Kepno
Jarocin
Zduńska Wola
logo logo logo logo logo
logo logo logo logo logo
logo logo logo logo logo

Analizatory spalin samochodowych

Laboratorium legalizuje analizatory spalin samochodowych, wprowadzone do obrotu na podstawie "oceny zgodności" (MID), a także na podstawie ustawy "Prawo o miarach" (zatwierdzenie typu GUM).

 


Analizatory spalin samochodowych to urządzenia pozwalające na przeprowadzenie badania poziomu zawartości poszczególnych gazów powstających na skutek spalania paliwa w silniku spalinowym. Dzięki temu możliwe jest dokonanie oceny pracy działania silnika i jego zgodność z normami dotyczącymi emisji gazów. Wyróżniamy analizatory spalin samochodowych oraz urządzenia wykorzystywane w ogrzewnictwie, do oceny pracy kotłów.
Nasze laboratorium wzorcujące zajmuje się profesjonalną legalizacją sprzętu wprowadzonych do obrotu na podstawie ustawy „Prawo o Miarach” (GUM) oraz ustawy „O ocenie zgodności” wydanej na podstawie dyrektyw europejskich (MID).


Obowiązkowa legalizacja

Analizatory spalin podlegają obligatoryjnej okresowej legalizacji. Jest to rodzaj kontroli wykonywanej przez profesjonalne laboratoria wzorcujące, weryfikującej dopuszczenie urządzeń do analizy spalin do użytkowania. Potwierdzeniem wykonanego badania jest świadectwo legalizacji, które powinien posiadać każdy będący w użytku analizator. Producent ma obowiązek poddać urządzenie tzw. legalizacji pierwotnej przed wprowadzeniem go do obrotu, następnie obowiązek ten spoczywa na jego użytkowniku lub podmiocie serwisującym. Proces należy powtarzać w wyznaczonych terminach przez cały okres użytkowania sprzętu.

Kalibracja i serwis urządzeń pomiarowych

Aby analizatory spalin samochodowych mogły być zalegalizowane, muszą spełniać określone normy.
W trakcie procesu weryfikacji urządzenia poddajemy m.in. procesowi kalibracji, a w razie potrzeby także serwisowaniu. Kalibracja polega na ustaleniu wartości wskazywanych przez przyrząd wzorcowany w stosunku do wartości wzorca miar. Na naszej stronie udostępniamy listę wszystkich modeli zgodnych z ustawą „Prawo o Miarach” (GUM), czyli urządzeń starszego typu, wprowadzonych na rynek między 1994 a 2006 rokiem, które serwisujemy w naszej pracowni badawczej. Zajmujemy się również legalizacją, serwisem i kalibracją nowocześniejszych urządzeń typu MID, spełniających normy unijne.
Jako eksperci w zakresie tego typu urządzeń oferujemy najwyższy poziom rzetelności i profesjonalizmu. Zachęcamy do kontaktu tych z Państwa, którzy są w posiadaniu analizatora spalin samochodowych, którego nazwa nie widnieje na naszej stronie – postaramy się udzielić stosownych wyjaśnień na temat możliwości jego legalizacji oraz kalibracji i serwisowania. Do współpracy zapraszamy klientów indywidualnych oraz profesjonalne serwisy. Nasza siedziba mieści się w Wielkopolsce i to właśnie tutaj działamy najprężniej, przeprowadzając weryfikacje, testy, serwis oraz kalibracje urządzeń.
Jednak dzięki współpracy ze sprawdzoną firmą kurierską możliwe jest dostarczenie urządzeń do naszego laboratorium z każdego zakątka kraju.
Zapraszamy do współpracy!