Kalisz
Kepno
Jarocin
Zduńska Wola

Analizatory GUM


Analizatory spalin samochodowych to zaawansowane, wszechstronne urządzenia diagnostyczne. Poprzez badanie składu spalin ustala się poprawność działania silnika pojazdu pod względem spalania paliwa (benzyny lub gazu). Ze względu na ujednolicone na terenie Unii Europejskiej normy dotyczące dopuszczalnego poziomu emisji poszczególnych gazów przez silniki samochodowe konieczna jest ich prawna kontrola, czyli legalizacja, której można dokonać w naszym akredytowanym laboratorium wzorcującym.

Urządzenia regulowane prawem europejskim to tzw. analizatory MID, wprowadzone na rynek po 2006 roku. Analizatory GUM to zaś urządzenia wprowadzone na rynek krajowy między 1994 a 2006 rokiem. Lista modeli wyposażonych w zatwierdzenia Głównego Urzędu Miar jest kompletna i nie mogą być do niej dodawane kolejne pozycje. Obecne na niej urządzenia zostały zatwierdzone do użytku w Polsce na podstawie ustawy Prawo o Miarach. Pozostające w użytku analizatory GUM należy wciąż poddawać systematycznej legalizacji. Jest to możliwe w naszym laboratorium wzorcującym.

Prezentujemy kompletną listę analizatorów GUM wraz z ich parametrami i dodatkowymi informacjami. Nasze profesjonalne, akredytowane laboratorium zapewnia ich zgodną z prawem legalizację. Dysponujemy bogatym doświadczeniem i wiedzą w zakresie charakterystyki i wymagań dotyczących tego typu urządzeń. Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w szkoleniach GUM, dlatego mogą mieć Państwo pewność, że dysponują oni najnowszą, kompletną wiedzą na temat analizatorów spalin – zarówno jeśli chodzi o najnowocześniejsze obecne na rynku modele, jak i te, które wycofano już ze sprzedaży.

Analizatory GUM stosowane w stacjach diagnostycznych i warsztatach powinny wykazywać się najwyższą jakością i niezawodnością oraz dokładnością pomiarów. Częścią obsługi serwisowej jest ich regularna legalizacja. Powierzając swoje analizatory GUM naszej firmie, mogą mieć Państwo pewność, że trafią one w kompetentne ręce. Serdecznie zapraszamy do współpracy także firmy serwisujące analizatory spalin samochodowych.