pl
en
fr
de
it
ru
ua
506 100 410
506 100 408
62 764 76 11
Poniedziałek - Piątek 8.00 – 17.00
Sobota 8.00 – 14.00
Analizatory spalin Tachografy
« Wróć

Analizator spalin TEXA GASBOX

 

TEXA GASBOX Autopower

GASBOX Autopower jest nowym modułem przeznaczonym do analizy spalin dla silników o zapłonie iskrowym, a w szczególności do wykonywania analizy spalin na potrzeby diagnostyki (w przypadku gdy występuje: brak mocy silnika, zbyt duże spalanie, zapalona kontrolka silnika, uruchamianie zimnego silnika, test katalizatora itd.), ale także do sprawdzenia czy dany pojazd spełnia normy ochrony środowiska.
Moduł GASBOX Autopower został zaprojektowany jako urządzenie praktyczne i wielofunkcyjne, spełniające wszystkie wymagania pracujących na nim mechaników. Poprzedni model został wyposażony w poręczny wózek. Wysuwając praktyczny teleskopowy uchwyt możemy z łatwością przemieszczać analizator w warsztacie ustawiając go w pobliżu samochodu, który ma zostać przetestowany.
Kolejnym wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnej dźwigni, po odblokowaniu której można zdjąć cały moduł i przenieść go w dowolne miejsce.
Gwarantowany czas pracy urządzenia to pełny dzień, bez konieczności ładowania baterii. GASBOX Autopower jest wyposażony w wysoko-pojemną baterię dostarczającą energię przez ponad 8 godzin. Dzięki temu mechanik może swobodnie pracować bez niewygodnych często utrudniających testy kabli elektrycznych.
Bezprzewodowe połączenie Bluetooth zapewnia komunikację między modułem GASBOX Autopower i RC3 (interfejs odczytujący obroty i temperaturę silnika), a urządzeniami takimi jak komputer, stacja multi PEGASO, AXONE Palm lub Pad.
Operator będzie mógł zmieniać dowolnie swoje położenie bez konieczności zachowania niewielkiej odległości od analizatora. Tak więc możliwe jest nawet przeprowadzenie testu samochodu pozostawionego na zewnątrz warsztatu.
System operacyjny dostarczany jest na CD nero i zawiera kompletną bazę danych pozwalającą na wybór z MENU głównego marki, modelu oraz silnika; aktywowana zostaje sekwencja wskazówek, która poprowadzi krok po kroku operatora podczas przeprowadzania testu (wg. procedury diagnostycznej ITS).
Możliwa jest również integracja oprogramowania analizatora spalin z systemem IDC4, wtedy wyniki testów można odczytywać bezpośrednio z programów diagnostycznych zawartych w IDC4.