pl
en
fr
de
it
ru
ua
506 100 410
506 100 408
62 764 76 11
Poniedziałek - Piątek 8.00 – 16.00
Sobota 8.00 – 14.00
Analizatory spalin Tachografy

Analizatory spalin samochodowych

Laboratorium legalizuje analizatory spalin samochodowych, wprowadzone do obrotu na podstawie "oceny zgodności" (MID), a także na podstawie ustawy "Prawo o miarach" (zatwierdzenie typu GUM).


Analizatory spalin samochodowych to urządzenia pozwalające na przeprowadzenie badania poziomu zawartości poszczególnych gazów powstających na skutek spalania paliwa w silniku spalinowym. Dzięki temu możliwe jest dokonanie oceny pracy działania silnika i jego zgodność z normami dotyczącymi emisji spalin. Wyróżniamy analizatory spalin samochodowych oraz analizatory wykorzystywane w ogrzewnictwie, do oceny pracy kotłów. Nasze laboratorium wzorcujące zajmuje się profesjonalną legalizacją analizatorów spalin samochodowych wprowadzonych do obrotu na podstawie ustawy „Prawo o Miarach” (GUM) oraz ustawy „O ocenie zgodności” wydanej na podstawie dyrektyw europejskich (MID).

Analizatory spalin podlegają okresowej legalizacji. Jest to rodzaj kontroli wykonywanej przez profesjonalne laboratoria wzorcujące, weryfikującej dopuszczenie urządzeń do użytkowania. Potwierdzeniem wykonanego badania jest świadectwo legalizacji, które powinien posiadać każdy będący w użytku analizator spalin. Producent ma obowiązek poddać analizator tzw. legalizacji pierwotnej przed wprowadzeniem go do obrotu, następnie obowiązek ten spoczywa na jego użytkowniku lub podmiocie serwisującym. Proces należy powtarzać w wyznaczonych terminach przez cały okres użytkowania analizatora.

Aby analizatory spalin samochodowych mogły być zalegalizowane, muszą spełniać określone normy. Na naszej stronie udostępniamy listę wszystkich modeli zgodnych z ustawą „Prawo o Miarach” (GUM), czyli urządzeń starszego typu, wprowadzonych na rynek między 1994 a 2006 rokiem. Zajmujemy się również legalizacją nowocześniejszych urządzeń, czyli tak zwanych analizatorów MID, spełniających normy unijne. Jako eksperci w zakresie tego typu urządzeń oferujemy najwyższy poziom rzetelności i profesjonalizmu. Prosimy o kontakt, jeśli są Państwo w posiadaniu analizatora spalin samochodowych, którego nazwa nie widnieje na naszej stronie, a udzielimy stosownych informacji na temat możliwości jego legalizacji.

Główny obszar naszego działania to Wielkopolska. Dzięki współpracy ze sprawdzoną firmą kurierską możliwe jest jednak dostarczenie urządzeń do naszego laboratorium z każdego zakątka kraju. Zapraszamy do współpracy!